Mruczanka z akcentem postwalentynkowym :)

ZUS. Już sam skrót irytujący dla wielu. Siedzę i załatwiam. Zakaz używania telefonów komórkowych (także, nie wiedzieć czemu, w holu). Za biurkiem – pani z gatunku Buldog Ponurak. Twarz zacięta, mina z założenia obrażona (no bo to w końcu skandal, że ona musi się zajmować jakimiś interesantami…). Na moje grzeczne pytania odpowiada burkliwie, niechętnie i niewyczerpująco. „Proszę się zgłosić za tydzień po odbiór…” Pytam (grzecznie i uprzejmie, inaczej nie potrafię… dopóki się nie wkurzę 🙂 czy odbiór osobisty jest jedyną możliwą formą. „Możemy panu wysłać pocztą” – odpowiada Buldog Ponurak tym samym zniechęconym i obrażopnym tonem. No, ale gdyby nie przyszło mi do głowy zapytać, to bym za tydzień znowu pół dnia stracił…

Atmosfera generalnie ZUS-owska. Czyli głęboki Peerel, szarzyzna, „petent twój wróg” i „ja tu jestem ważna”. Po kolejnej burkliwej odpowiedzi jestem już na granicy wkurzenia (…a jak się wkurzę, to ustawię panią na baczność i zażądam widzenia z jej szefem, rzecz prosta…). Już nabieram powietrza. Już mnie szlag trafia… I wtedy Buldog Ponurak sięga po ołówek, żeby coś na marginesie mojego podania dopisać.
OŁÓWEK.

Cała para uchodzi ze mnie jak z przekłutego przez Pietruszkę balonika. Za to gdzieś od środka, głęboko zaczyna mnie trząść spazmatyczny śmiech.

OŁÓWEK jest powiem dłuuugi, grubszy ze dwa razy od zwykłego, a w dodatku (mattko Polko, to zabrzmi dla Ciebie znajomo…) jest RÓŻOWY jak jasny gwint, i pokryty CZERWONYMI SERDUSZKAMI oraz CIEMNORÓŻOWYMI KWIATKAMI.

Cała ZUS-owska atmosfera bierze w łeb. Buldog Ponurak z naburmuszoną miną kreśli coś RRRRÓŻOWYM ołówkiem w SERRRDUSZKA, którego nie powstydziłaby się gimnazjalistka w dniu świętego Walentego, nie bez racji ogłoszonego niegdyś patronem psychicznie chorych.

Czyty surrealizm.

🙂 Puchatek Z Bólem Zębów (Od Koloru Różowego).

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s