Mruczanka Z Żabami Zza Oceanu

Osobisty teść Puchatka, ten co to siedzi za Wielką Wodą, szykuje się powoli do powrotu na ojczyzny łono. Wielki Powrót ma nastąpić na jesieni, a tymczasem – żeby nie targać za dużo i nie dopłacać za bagaż w samolocie – Osobisty Teść przysyła od czasu do czasu w paczkach różne rzeczy.

RÓŻNE rzeczy. Dziś przyszła paczka ważąca – lekko licząc – ze dwadzieścia kilo. Było w nij mnóstwo ciuchów – część dla M., trochę dla Potworów, a trochę własne ciuchy Osobistego Teścia w ramach „mienia przesiedleńczego” 😉

Oprócz ciuchów w paczce była złocona rama do obrazu (?!) oraz… żaby. W sumie chyba dziesięć glinianych rzeźb (?) przedstawiających żaby, takie, co to się ustawia w ogródku. Żaby leżące, stojące, siedzące, jedna nawet z łopatą.

Każda z osobna sprawiłaby wrażenie strasznego badziewia (prawei jak ogródkowe krasnale…) – natomiast w zestawie, gdyby je ustawić razem w ogródku, będą wyglądały prześmiesznie. Żaby – ironistki, żabie przymrużenie oka, kpina z ogródkowych paskudztw ubrana w postać ogródkowych paskudztw. Bomba.

Najbardziej mnie jednak fascynuje zacięcie Osobistego Teścia, który te wszystkie żaby starannie pakował, owijał, wkładał do paczki, taszczył do biura wysyłkowego i płacił (w dolarach) za to, żeby żaby dotarły na drugi koniec świata. Trzeba mieć zacięcie, słowo daję…

Albo baaaardzo się nudzić. 🙂

Zdjęcie? Ależ prosię bardzo!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s